150 років Лесі Українці
25 лютого 1871 року, рівно 150 років тому, народилася видатна українська письменниця Леся Українка. Під цим псевдонімом увійшла в історію літератури Лариса Петрівна Квітка - Косач.
Світ не знав такої поетеси. Безсмертна іскра Прометея запала глибоко в її серце і загорілась ясним вогнем. В промінні цього вогню світ пізнав творіння української поетеси,пройняті філософськими роздумами про людину очікуваного майбуття,сповнені незборимої сили зла і ствердження добра. Ця поетеса - ЛЕСЯ УКРАЇНКА! Золота пшениця її поезії засіялася в чорнозем і зійшла пишним руном у свідомості кожного українця. І з кожним роком шириться гурт поціновувачів і шанувальників феномену Лесі Українки. Вона - в нашій сучасності. В щирій і відданій любові український народ серед найкращих своїх синів і дочок називає безсмертну українку ніжним і рідним ім’ям ЛЕСЯ!
Ось і в нашій школі виявилося дуже багато учнів, яким не байдужа творчість цієї письменниці. Учні читали вірші Лесі Українки. Юні артисти з 5 - А класу представили перед іншими п’ятикласниками літературно-музичну композицію «Була собі на світі Леся» та інсценізацію казки «Лелія».
А учням 10 - А та 10 - Б класу був запропонований веб-квест «Леся Українка - скарб нашої батьківщини». Їм було запропоновані такі завдання: І тур «Вся ти - ніжність, вогонь, ідеал, вся ти - віра, єдина струна» - вікторина з біографії письменниці; ІІ тур «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я» - завдання на знання поезії Лесі Українки. Треба було зоставити уривок з твору та його назву. ІІІ тур «Чарівний світ «Лісової пісні» мав виявити знання тексту найвідомішої драми Лесі Українки. Також під час заходів учасники почули твори письменниці у виконанні своїх ровесників, побачили уривок з фільму «Лісова пісня».
Бібліотекарі сподіваються, що змогли розширити знання школярів про життя і творчість Лесі Українки, зацікавити їх її книгами, яких так багато в нашій бібліотеці! А про те, що це дійсно так свідчить підготовлена книжкова виставка «Ні! Я жива, я буду вічно жити!»