День Довкілля і День Землі - свята тривоги і надії

16.04.2020 06:56

Ми живемо на прекрасній планеті, де є свіже повітря, яскраві квіти, зелені ліси, високі гори, швидкі ріки і глибокі моря й океани. Іншої такої планети немає у Сонячній системі. Але, на жаль, люди не змогли стати добрими господарями. Облаштовуючи своє життя на Землі, вони нанесли їй багато шкоди. На початку цього тисячоліття Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт про забруднення навколишнього середовища. Результати дуже сумні. Наприклад, в Каїрі, повітря дуже сильно забруднене. Дихати «під відкритим небом» там цілий день, для організму, все одно що викурити пачку цигарок.

Середньостатистичний автомобіль виробляє більше 0,5 кілограм відходів у вигляді газу менше, ніж через кожні 35 кілометрів шляху. Всього чотирьох літрів машинного мастила досить, щоб було отруєно понад 4 мільйона літрів чистої питної води. Виробництво металу є джерелом 6% всієї емісії вуглекислого газу в атмосферу нашої планети. На пересилку спаму щорічно витрачається 33 мільярда кВт/год електроенергії, що супроводжується викидом в атмосферу близько 17 мільйонів тон вуглекислого газу ( як три мільйони автомобілів).Такої кількості електроенергії достатньо для електропостачання 2,4 мільйони будинків. Хоча на планеті є й менш забруднені місця, але їх залишилося не дуже багато. Після недавніх досліджень з’ясувалося, що найчистіше повітря в світі «живе» на острові Тасманія, який знаходиться поруч з континентом Австралія.

Люди почали замислюватися над тим, як врятувати планету. Тому у квітні, коли  найкраще висаджувати рослини, наводити порядок після довгої зими, проголошено два екологічних свята. Та це не ті свята, де можна лише проголошувати гасла і виходити на демонстрації. Це Дні,  які вимагають від людей справжніх дій.

18 квітня 2020 року ми святкуємо День довкілля. Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху. Цього дня була заснована UNEP (United Nations Enviropment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля. День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98. Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об`єктів, поширення екологічних знань. 

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.22 квітня – Всесвітній День Землі

Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Пропонуємо вам презентацію, присвячену вшануванню цих дат у нашій країні та світі.