Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

18.10.2019 13:56

  У 2019 – 2020  навчальному році заходи Місячника проходили під гаслом «Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня ».

 Основною задачею бібліотеки є створювати комфортні умови для навчання, для отримання інформації.  Всі заходи націлені на те, щоб діти зацікавилися книгою, щоб знайшли потрібну інформацію, щоб їм тут було цікаво і комфортно.

  Бібліотека під час проведення Місячника підтримувала тісний зв'язок із заступником директора з виховної роботи Логачовою І.І.,  класними керівниками початкової  та основної школи. Охоплена була аудиторія різного віку, заходи були теж різноманітної тематики. Але якою б тематика не була, без популяризації  книги не обійшлося.

 У сучасній шкільній програмі на уроках навчання грамоти і літературного читання передбачені знайомство з книгою і бібліотекою. Тож під час Всеукраїнського місячника відбулися екскурсії першокласників до бібліотеки «Твоя бібліотека чекає на тебе». Для них була також проведена вікторина «Казка в гості завітала». Діти мали  вгадати героїв українських народних казок.  Ілюстрації до цих казок були розміщені на кубиках «Лего».  Клас поділили на три групи. Кожна отримала свій набір кубиків. Угадуючи казку, вони мали підняти і показати  всім ілюстрацію до цього твору. Також їх увазі була запропонована казка Ю. Ярмиша  «Зайченяткова казка». Герої казки - Зайчик, Лиса, Вовк, Хлопчик були вирізані з  паперу, прикріплювалися магнітами до дошки по мірі того, як розгорталася дія казки.

 

 Учням 2 класу був запропонований бібліотечний урок  «З чого складається книжка». Під час заходу учні разом з героями  мультфільмів дізналися, з яких частин складається книжка,  розгадували загадки, слухали пісні про книгу.

Учні 3 класу  відвідали захід «У світі прекрасного». Ми живемо на чудовій планеті, де є високі гори і глибокі моря,  дивовижні розумні тварини, багато красивих міст і шедеврів архітектури, люди створили також багато цікавих і корисних речей. Про все це можна прочитати  в книгах, а насамперед у дитячих енциклопедіях.  На заході бібліотекарі і учні представили деякі з цих видань, озвучили цікаві факти.

 У 4 класі була проведена класна година «Ростемо читайликами». Під час заходу учні  обговорювали питання, навіщо треба читати? Що дає читання дітям? Користь від читання  розглянули на прикладі героїв дитячих  книг, яким знання допомогли у важку хвилину. Діти підготували плакати про правила поводження з книгою, саморобні книжки з прислів’ями і приказками про книгу. Була проведена вікторина на знання дитячої літератури.

Учні 5 класу взяли участь у флешмобі «Ми любимо читати», під час якого продемонстрували своє ставлення до бібліотеки. 

 drive.google.com/file/d/1KBfbchMV8wVTXRD-zhlpOaRo3O0uHOvc/view?usp=sharing

У ході Місячника також було проведене бліц-опитування «Моє ставлення до бібліотеки». Учням були роздані хмаринки, на яких вони мали відповісти на питання: «Чи подобається вам ходити до бібліотеки? Чому?».  Відповіді були різні: подобається, бо там багато цікавих книг( деякі учні називають прочитані ними книги, які їм сподобалися),  подобається, бо там цікаво. Були і відповіді, що не дуже подобається, бо вони не люблять читати. Деякі відповідали, що читати не дуже люблять, але люблять саму атмосферу в бібліотеці, де їм цікаво, затишно і комфортно.  Радує те, що позитивних відповідей було більше.

Учні 6 - 7 класів  взяли участь у підготовці буктрейлерів до 250-річчя     І.П. Котляревського. Хоча  ці твори проходять у більш старших класах,  учні дійсно зацікавилися творами, які представляли, виявили бажання з ними ознайомитися.

 У всі часи люди хотіли бути красивими і модними. Про це написано чимало книг. Класна година у 8 - А класі «Краса і мода»  була присвячена історії моди, а також  тому, як не зіпсувати своє здоров’я у погоні за модою.  Були використані уривки з фільмів і книг Ж.Верна, Ф.Купера, Г.Р.Хаггарда, В.Панової, Лізи Сі, Вероніки Рот, П.Дашкової, а також популярна література про здоровий спосіб життя.